227699-1
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 227699-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 227699-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 227699-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.22 | $4.052 | $3.714 | $3.545 | $3.376 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $2.954 | $2.87 | $2.448 | $2.279 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 500V |
|---|---|
| Shield Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 227699-1-ND 2276991 A24512 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Mounting Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | 500 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | - |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Housing Color: | Silver |
| Frequency - Max: | 4GHz |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Bayonet Lock |
| Dielectric Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester |
| Detailed Description: | BNC Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Through Hole Solder |
| Contact Termination: | Solder |
| Connector Type: | Jack, Female Socket |
| Connector Style: | BNC |
| Center Contact Plating: | Silver |
| Center Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Cable Group: | - |
| Body Material: | Zinc |
| Body Finish: | Nickel |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 227699-1, use the request quote form to request 227699-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 227699-1.The price and lead time for 227699-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 227699-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

