22759/41-22-5
Buy 22759/41-22-5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 22759/41-22-5
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description HOOK-UP DUAL WALL STRND 22AWG
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:600V
Series:MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0813
Ratings:-
Other Names:561209-000
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Green
Jacket (Insulation) Thickness:0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.050" (1.27mm)
Features:-
Detailed Description:22 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/34 Green 600V