225107-000
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 225107-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 225107-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 225107-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SOLDER SLEEVE WIRE SPLICE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.68 | $4.488 | $4.114 | $3.927 | $3.74 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $3.273 | $3.179 | $2.712 | $2.525 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wire to Wire |
|---|---|
| Series: | SolderSleeve D-1744 |
| Other Names: | A101188 D-1744-04 D174404 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 1.180" (29.97mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | - |
| Diameter: | 0.280" (7.11mm), 0.300" (7.62mm) |
| Detailed Description: | Wire to Wire Solder Sleeve Transparent - Blue 0.280" (7.11mm), 0.300" (7.62mm) |
| Color: | Transparent - Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 225107-000, use the request quote form to request 225107-000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 225107-000.The price and lead time for 225107-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 225107-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


