224W201-25-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 224W201-25-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 224W201-25-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 224W201-25-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | BOOT MOLDED RT ANG WITH LIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.33 | $9.878 | $8.98 | $8.531 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $8.307 | $7.409 | $6.96 | $6.151 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Boot - 90° |
|---|---|
| Total Length Supplied: | - |
| Total Length Recovered: | 0.512" (13.00mm) |
| Small Recovered Length: | 0.295" (7.49mm) |
| Small Diameter Supplied: | 0.350" (8.89mm) |
| Small Diameter Recovered: | 0.063" (1.60mm) |
| Shell Size - Insert: | 1 |
| Series: | Thermofit 224W2 |
| Other Names: | 224W201250 A101514 CA2415-000 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Elastomer, Semi-Rigid, Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Large Recovered Length: | 0.453" (11.51mm) |
| Large Diameter Supplied: | 0.430" (10.92mm) |
| Large Diameter Recovered: | 0.205" (5.21mm) |
| Features: | Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant, Heat Resistant, Lip, Strain Resistant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Boot - 90° Black 1 |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 224W201-25-0, use the request quote form to request 224W201-25-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 224W201-25-0.The price and lead time for 224W201-25-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 224W201-25-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

