222D963-4-00-0-CS5545
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 222D963-4-00-0-CS5545 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 222D963-4-00-0-CS5545 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 222D963-4-00-0-CS5545 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | FLEX POLY MOLDED PART |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 25 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $26.272 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Boot - 90° |
|---|---|
| Total Length Supplied: | - |
| Total Length Recovered: | 4.551" (115.60mm) |
| Small Recovered Length: | 1.850" (46.99mm) |
| Small Diameter Supplied: | 0.449" (11.40mm) |
| Small Diameter Recovered: | 0.142" (3.61mm) |
| Shell Size - Insert: | 63 |
| Series: | Thermofit 222D9 |
| Other Names: | 288429N001 |
| Material: | Polyolefin (PO), Flexible, Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Large Recovered Length: | 0.839" (21.31mm) |
| Large Diameter Supplied: | 1.717" (43.61mm) |
| Large Diameter Recovered: | 1.343" (34.11mm) |
| Features: | Flame Retardant, Fluid Resistant, Heat Resistant, Lip, Potting (Injection) Port |
| Detailed Description: | Heat Shrink Boot - 90° Black 63 |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 222D963-4-00-0-CS5545, use the request quote form to request 222D963-4-00-0-CS5545 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 222D963-4-00-0-CS5545.The price and lead time for 222D963-4-00-0-CS5545 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 222D963-4-00-0-CS5545.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


