222A142-25/86-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 222A142-25/86-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 222A142-25/86-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 222A142-25/86-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | BOOT MOLDED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $22.29 | $20.124 | $19.28 | $18.075 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $17.473 | $16.509 | $16.027 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Boot - 90° |
|---|---|
| Total Length Supplied: | - |
| Total Length Recovered: | - |
| Small Recovered Length: | 0.980" (24.89mm) |
| Small Diameter Supplied: | 1.280" (32.51mm) |
| Small Diameter Recovered: | 0.272" (6.91mm) |
| Shell Size - Insert: | 42 |
| Series: | Thermofit 222A1 |
| Other Names: | 222A142-25/86-0-ND 626204-000 A125923 |
| Material: | Elastomer, Semi-Rigid |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Large Recovered Length: | 1.201" (30.51mm) |
| Large Diameter Supplied: | 1.280" (32.51mm) |
| Large Diameter Recovered: | 0.681" (17.30mm) |
| Features: | Adhesive Coating, Fluid Resistant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Boot - 90° Black 42 |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 222A142-25/86-0, use the request quote form to request 222A142-25/86-0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 222A142-25/86-0.The price and lead time for 222A142-25/86-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 222A142-25/86-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

