2229-P-3-3/4X6-1/2
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2229-P-3-3/4X6-1/2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2229-P-3-3/4X6-1/2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2229-P-3-3/4X6-1/2 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE MASTIC PAD 3 3/4"X 6 1/2" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 40 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.213 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 3.75" (95.25mm) 3 3/4" |
|---|---|
| Usage: | Insulating, Padding, Sealing |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness: | 0.1250" (125.0 mils, 3.175mm) 1/8" |
| Temperature Range: | 32 ~ 100°F (0 ~ 38°C) |
| Tape Type: | Mastic Pad |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
| Shelf Life: | 60 Months |
| Series: | Scotch-Seal™ 2229 |
| Packaging: | - |
| Other Names: | 00054007503378 05400750337 2229P33/4X61/2 5400750337 54007503378 7000132527 80610732937 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 6.50" (165.10mm) 6 1/2" |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Color: | Black |
| Backing, Carrier: | - |
| Adhesive: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2229-P-3-3/4X6-1/2, use the request quote form to request 2229-P-3-3/4X6-1/2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2229-P-3-3/4X6-1/2.The price and lead time for 2229-P-3-3/4X6-1/2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2229-P-3-3/4X6-1/2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


