2225Y1K50561GCT
Knowles Syfer
2225Y1K50561GCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2225Y1K50561GCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2225Y1K50561GCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 560PF 1.5KV C0G/NP0 2225
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:560pF ±2% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Capacitance:560pF