2225N151K302NT
Knowles NOVACAP
2225N151K302NT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2225N151K302NT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2225N151K302NT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 2225
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
Capacitance:150pF