2225J1K00821KXR
Knowles Syfer
2225J1K00821KXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2225J1K00821KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2225J1K00821KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 820PF 1KV X7R 2225
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:820pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2225 (5763 Metric)
Capacitance:820pF