2225J0160184GFT
Knowles Syfer
2225J0160184GFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2225J0160184GFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2225J0160184GFT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.18UF 16V C0G/NP0 2225
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.18µF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Capacitance:0.18µF