2225E104K251KHT
Knowles NOVACAP
2225E104K251KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2225E104K251KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2225E104K251KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 0.1UF 250V 2225
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±10% 250V Ceramic Capacitor 2225 (5763 Metric)
Capacitance:0.1µF