2225CC103KAT3A\SB
AVX Corporation
2225CC103KAT3A\SB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2225CC103KAT3A\SB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2225CC103KAT3A\SB
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 10000PF 630V X7R 2225
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Capacitance:10000pF