2222 464 76809
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2222 464 76809 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2222 464 76809 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2222 464 76809 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP FILM 68PF 2% 630VDC AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 630V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | - |
| Tolerance: | ±2% |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm) |
| Series: | 464 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Axial |
| Other Names: | 2222 464 76809-ND 222246476809 BFC246476809 Q1166353 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Detailed Description: | 68pF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Axial |
| Capacitance: | 68pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2222 464 76809, use the request quote form to request 2222 464 76809 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2222 464 76809.The price and lead time for 2222 464 76809 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2222 464 76809.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

