2222 460 81003
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2222 460 81003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2222 460 81003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2222 460 81003 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP FILM 10000PF 1% 63VDC AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 63V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | - |
| Tolerance: | ±1% |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia x 0.591" L (6.00mm x 15.00mm) |
| Series: | 460 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Axial |
| Other Names: | 2222 460 81003-ND 222246081003 BFC246081003 Q1140125 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Detailed Description: | 10000pF Film Capacitor 63V Polypropylene (PP), Metallized Axial |
| Capacitance: | 10000pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2222 460 81003, use the request quote form to request 2222 460 81003 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2222 460 81003.The price and lead time for 2222 460 81003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2222 460 81003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

