2220Y2500222KFR
Knowles Syfer
2220Y2500222KFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220Y2500222KFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220Y2500222KFR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 2220
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:2200pF