2220Y2000103KXR
Knowles Syfer
2220Y2000103KXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220Y2000103KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220Y2000103KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 10000PF 200V X7R 2220
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.165" (4.20mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:10000pF