2220Y1K20822KXT
Knowles Syfer
2220Y1K20822KXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220Y1K20822KXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220Y1K20822KXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 8200PF 1.2KV X7R 2220
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1200V (1.2kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.165" (4.20mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:8200pF ±10% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:8200pF