2220Y0630332FCR
Knowles Syfer
2220Y0630332FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220Y0630332FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220Y0630332FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 3300PF 63V C0G/NP0 2220
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.165" (4.20mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:3300pF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:3300pF