2220J6300390FCR
Knowles Syfer
2220J6300390FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220J6300390FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220J6300390FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 39PF 630V C0G/NP0 2220
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:39pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:39pF