2220J5000822KDT
Buy 2220J5000822KDT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220J5000822KDT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 8200PF 500V X7R 2220
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:500V
Tolerance:8200pF
Thickness (Max):X7R (2R1)
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:High Reliability, Automotive
Ratings:AEC-Q200
Polarization:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:2220J5000822KDT
Lead Style:0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate:-
Expanded Description:8200pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2220 (5750 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%