2220J2000100FFT
Knowles Syfer
2220J2000100FFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220J2000100FFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220J2000100FFT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 2220
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Capacitance:10pF