2220J0500823MXT
Knowles Syfer
2220J0500823MXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220J0500823MXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2220J0500823MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.082UF 50V X7R 2220
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.082µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2220 (5750 Metric)
Capacitance:0.082µF