22202C183MAT1A
AVX Corporation
22202C183MAT1A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 22202C183MAT1A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 22202C183MAT1A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.018UF 200V X7R 2220
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.090" (2.29mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.018µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Capacitance:0.018µF