2220
SCS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2220 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2220 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2220 |
|---|---|
| Manufacturer | SCS |
| Description | GROUNDING CORD COILED 10' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $22.38 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Cord (For Wrist Straps) |
|---|---|
| Strap Termination: | - |
| Strap Material: | - |
| Strap Closure: | - |
| Size: | - |
| Series: | - |
| Resistance: | 1 MOhms |
| Other Names: | 05400718990 22203M 22203M-ND 98079820399 SCP336 |
| Number of Conductors: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Includes Alligator Clip Adapter |
| Detailed Description: | Cord (For Wrist Straps) 10' (3.05m) 1 MOhms Black |
| Cord Type: | Coiled |
| Cord Termination: | 4mm Snap Socket, Banana Plug |
| Cord Length: | 10' (3.05m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2220, use the request quote form to request 2220 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2220.The price and lead time for 2220 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2220.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

