2211YA250151GCRSP
Knowles Syfer
2211YA250151GCRSP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2211YA250151GCRSP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2211YA250151GCRSP
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2211
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:X1, Y2
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric)
Capacitance:150pF