2211JA250471KXRSP
Knowles Syfer
2211JA250471KXRSP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2211JA250471KXRSP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2211JA250471KXRSP
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 470PF 250V X7R 2211
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Series:-
Ratings:X1, Y2
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:470pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2211 (5728 Metric)
Capacitance:470pF