2211JA250391JXTSPU
Knowles Syfer
2211JA250391JXTSPU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2211JA250391JXTSPU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2211JA250391JXTSPU
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 390PF 250V X7R 2211
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:390pF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2211 (5728 Metric)
Capacitance:390pF