2211JA250331KXRSPU
Knowles Syfer
2211JA250331KXRSPU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2211JA250331KXRSPU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2211JA250331KXRSPU
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 330PF 250V X7R 2211
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 2211 (5728 Metric)
Capacitance:330pF