22-CBSA-4.5X6.0X0.2
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 22-CBSA-4.5X6.0X0.2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 22-CBSA-4.5X6.0X0.2
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 22 SERIES CBS SHIELD ASSEMBLY -
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Width - Overall:4.500" (114.30mm)
Ventilation:Non-Vented
Type:Shield, 2-Piece
Series:20-CBS
Mounting Type:Surface Mount, Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:6.000" (152.40mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Overall:0.200" (5.08mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 4.500" (114.30mm) X 6.000" (152.40mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole