212AS18006
Tamura
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 212AS18006 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 212AS18006
Manufacturer Tamura
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 1W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:18V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:2.50" L x 1.57" W x 1.40" H (63.5mm x 40.0mm x 35.5mm)
Series:212AS
Region Utilized:North America
Power (Watts):1.1W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Other Names:MT7153
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:-
Detailed Description:18V 1.1W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):60mA
Cord Length:72" (1.83m)