20SVPS22M
Panasonic
20SVPS22M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20SVPS22M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20SVPS22M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 707 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:OS-CON™, SVPS
Ripple Current @ Low Frequency:72.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.45A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:P19134CT
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):60 mOhm
Detailed Description:22µF 20V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 60 mOhm 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:22µF