20SVPA10M
Panasonic
20SVPA10M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20SVPA10M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20SVPA10M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUMINUM 10UF 20V 20% (5 X 5
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1500 pcs3000 pcs4500 pcs10500 pcs15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:OS-CON™, SVPA
Ripple Current @ Low Frequency:85mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.7A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:P123684TR
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm
Detailed Description:10µF 20V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 40 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:10µF