20NHM000B-690
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20NHM000B-690 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20NHM000B-690
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE 20AMP 690V AM SIZE 000
(In US Dollars)
3 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:690V
Size / Dimension:1.957" L x 0.827" W x 1.614" H (49.70mm x 21.00mm x 41.00mm)
Series:-
Response Time:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular, Blade
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:1450
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Square
Features:-
Current Rating:20A