20KPA34C-B
Hamlin / Littelfuse
20KPA34C-B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20KPA34C-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20KPA34C-B
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 34V 60.38V P600
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:60.38V
Voltage - Breakdown (Min):35.91V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:20000W (20kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):351.3A