20KPA216
Hamlin / Littelfuse
20KPA216
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20KPA216 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20KPA216
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 216V 365.4V P600
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):216V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:365.4V
Voltage - Breakdown (Min):228.03V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:20000W (20kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):58A