20KPA204-B
Hamlin / Littelfuse
20KPA204-B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20KPA204-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20KPA204-B
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 204V 345.45V P600
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):204V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:345.45V
Voltage - Breakdown (Min):215.37V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:P600
Series:20KPA
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:20000W (20kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):61.4A