20DPCG5C
Delta Electronics
20DPCG5C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20DPCG5C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 20DPCG5C
Manufacturer Delta Electronics
Description LINE FILTER 115/250VAC 20A CHASS
(In US Dollars)
48 pcs
Data sheet
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:115V, 250V
Termination Style:Quick Connect
Series:DP
Other Names:603-1667
Operating Temperature:-
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:600µH
Frequency - Operating:50/60Hz
Filter Type:Single Phase
Current:20A