202R18N151KV4E
Johanson Dielectrics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 202R18N151KV4E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 202R18N151KV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Description CAP CER 150PF 2KV NP0 1206
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:Q9577264
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Detailed Description:150pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:150pF