201R07S1R8CV4T
Johanson Technology
201R07S1R8CV4T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 201R07S1R8CV4T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 201R07S1R8CV4T
Manufacturer Johanson Technology
Description CAP CER 1.8PF 200V NP0 0402
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.024" (0.61mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:1.8pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:1.8pF