2009R1B2.75
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2009R1B2.75 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2009R1B2.75
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CARTRIDGE 200A 2.75KVAC CYL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:2.75kV
Size / Dimension:13.000" L x 3.000" W x 4.600" H (330.20mm x 76.20mm x 116.84mm)
Series:POWR-GARD®
Response Time:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Fuse Type:Cartridge
Features:Indicating
Current Rating:200A