1SMB18CA TR13
Central Semiconductor
1SMB18CA TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1SMB18CA TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1SMB18CA TR13
Manufacturer Central Semiconductor
Description TVS DIODE 18V 29.2V SMB
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMB
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:1SMB18CA TR13 PBFREE
1SMB18CA TR13-TR
1SMB18CA TR13-TR-ND
1SMB18CATR13-TR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):20.5A