1C30X7R473K050B
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1C30X7R473K050B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1C30X7R473K050B
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Series:Monolythic®, 1C30
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.047µF