199D476X0010D7V1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 199D476X0010D7V1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 199D476X0010D7V1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 47UF 20% 10V RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Series:TANTALEX®, 199D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.498" (12.66mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V Radial
Capacitance:47µF