199D105X9025AXV1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 199D105X9025AXV1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 199D105X9025AXV1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.173" Dia (4.40mm)
Series:TANTALEX®, 199D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.340" (8.64mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:1µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V Radial
Capacitance:1µF