1900HP41C0500E
Johanson Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1900HP41C0500E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1900HP41C0500E
Manufacturer Johanson Technology
Description RF FILTER HIGHPASS 1.9GHZ 1210
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:-
Ripple:0.25dB
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:2dB
Height (Max):0.063" (1.60mm)
Frequency:1.9GHz Center
Filter Type:High Pass
Bandwidth:500MHz