184684K63RCB-F
Cornell Dubilier Electronics
184684K63RCB-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 184684K63RCB-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 184684K63RCB-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL
(In US Dollars)
1200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Series:184
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.68µF