HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 184-44000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 184-44000
Manufacturer HellermannTyton
Description WIRE DUCT SLOTTED SCREW GRAY 6'
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Wire Duct Type:Slotted (Raceway), Base
Width:4.000" (101.60mm)
Series:Pro-Duct® SLHD
Other Names:89306304456
SLHD4X4
Mounting Type:Screw
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Length:6.00' (1.83m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:4.008" (101.80mm)