1825Y3K00681FCT
Knowles Syfer
1825Y3K00681FCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825Y3K00681FCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825Y3K00681FCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 680PF 3KV C0G/NP0 1825
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:680pF ±1% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1825 (4564 Metric)
Capacitance:680pF