1825Y0630472FCR
Knowles Syfer
1825Y0630472FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1825Y0630472FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1825Y0630472FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 1825
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Capacitance:4700pF